Vážení návštěvníci a vystavovatelé,

Přinášíme Vám aktuální informace o 15. ročníku veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2015. 

Termín konání: 19. – 21.3.2015

Místo konání: výstaviště Eurocentrum v Jablonci nad Nisou

Otevírací doba: čtvrtek 19.3. 10:00 – 18:00
pátek 20.3. 10:00 – 18:00
sobota 21.3. 9:00 – 12:00

VSTUP na veletrh je ZDARMA

Cílem veletrhu je představit návštěvníkům možnosti trávení volného času, tipy na výlety, novinky z cestovního ruchu, regionální produkty a mnoho dalšího. V letošním roce bude veletrh propagován mottem Liberecký kraj jako na dlani, kterým chtějí organizátoři podpořit aktivní turistiku.

Nabídku turistických možností doplní prodejní výstava regionálních produktů z ČR a Polska a bohatý doprovodný program pro návštěvníky. V pátek 20. března se očekává 70% zatmění slunce a návštěvníci budou mít možnost je pozorovat dalekohledy Astronimického ústavu společně s odborným výkladem. Na čtvrtek 19. března jsou pro návštěvníky připraveny zajímavé besedy s cestovateli v kině Junior, např. vyprávění Jiřího Moskala o Dakaru, nebo cestopisné vyprávění S kajakem v Equadoru či Himálaj K2. Žáci 2. stupně základních škol budou moci v kině Junior zhlédnout promítání Století Miroslava Zikmunda. Na závěr veletrhu, v sobotu 21.března od 20:00 hodin pořádá Eurocentrum koncert skupin Polemica a Fast Food Orchestra.

V prostorách Eurocentra bude po dobu konání veletrhu k vidění i několik výstav – např. fotografie z nově proznačené hřebenové trasy po horách Libereckého kraje, Hřebenovka.

Součástí veletrhu je i program pro odbornou veřejnost. Hospodářská komora pořádá ve čtvrtek 19. března diskuzní fórum „Tradiční sklářské řemeslo v Libereckém kraji – využití pro cestovní ruch.“ Páteční část odborného programu je věnována mobilním aplikacím v cestovním ruchu.

Záštitu nad 15. ročníkem veletrhu převzali ministryně pro místní rozvoj, Ing. Karla Šlechtová, a hejtman Libereckého kraje, Martin Půta.

V RÁMCI VELETRHU MŮŽETE  V NÁVŠTĚVNICKÉ SOUTĚŽI VYHRÁT HODNOTNÉ CENY, LOSUJEME 21. BŘEZNA V 11:00 NA PÓDIU VE VELKÉM SÁLE.

Ceny do soutěže pro návštěvníky veletrhu věnovali:

SP Praha  - 2x kapitánský kurz na řízení malého plavidla
Slovenia center Praha – vstup do jeskynního systému Park Škocjanske jame / je na seznamu UNESCO /
GEO Bohemia – roční předplatné časopisu Země světa
Palace Bijoux -  soupravy české bižuterie

Dále pak:

Liberecký kraj, Statutární město Liberec, Lesy ČR, Astronomický ústav AV ČR, Královéhradecký kraj.
Těšíme se na Vaši účast.


S pozdravem 

Tým spolupořadatelů

Eurocentrum Jablonec nad Nisou
Liberecký kraj
Statutární město Jablonec nad Nisou
Statutární město Liberec
Okresní hospodářská komora v Jablonci nad Nisou
Sundisk s.r.o.